Як очистити текст від зайвих пропусків (“пробілів”) та гіперпосилань у MS Word?
Якщо ти багато редагуєш чужі тексти чи копіюєш їх з Інтернету, то, мабуть, неодноразово гаяв чимало часу для того, щоб “причепурити” документ.
Багато користувачів-початківців не вміють налаштовувати абзацні відступи автоматично, тому створюють їх пропусками (рос. кальк. — “пробілами”) за традицією роботи на друкарських машинках. Такий спосіб має багато недоліків, тому більш досвідчені користувачі потім виправляють помилки попередників. Для багатьох – це не проблема. Справді, якщо документ невеличкий, то можна все позабирати вручну: виділяти – стирати, виділяти – стирати і т.д. Але що робити, якщо ти, наприклад, видавець і треба так очистити книгу на 400 сторінок? Або ж журналіст, який розміщує десятки матеріалів на сайті ЗМІ щоденно? 

Бережи свій час… Для того, щоб забрати всі зайві пропуски на початку абзацу треба просто виділити увесь текст та зробити вирівнювання “по центру”, потім повернути вирівнювання “за шириною”. Усі зайві пропуски зникли.

Але це тільки половина роботи. Зміна вирівнювання не впливає на пропуски всередині тексту. Тобто, якщо у тексті є зайві відступи між словами, то їх можна ліквідувати таким способом.
  1. Натисни комбінацію клавіш Ctrl + H (однаково для Mac OS та Windows), щоб активувати меню “Find/Replace” (укр. – “Знайти/Замінити”). Якщо комбінація клавіш не спрацює, натисни лівою кнопкою мишки на піктограму лупи біля пошукового поля вгорі. У випадному меню обери “Replace” (укр. – “Замінити”).
  2. У меню, що з’явилось введи “^w” в пошуковому полі, щоб знайти всі пропуски.
  3. Перемісти курсор у поле “Replace” і клацни на клавіатурі кнопку “Space” (укр. – “Пропуск”).
  4. Обери “Replace all” (укр. – “Замінити все”). 
Тепер твій текст позбавлений всіх зайвих пропусків.

Також ти можеш економити багато часу на боротьбі з гіперпосиланнями. Мабуть, кожен, хто копіює текст з Інтернету у Word зауважив, що разом із текстом ми переносимо його гіперзв’язки. Наприклад, так традиційно виглядає текст, узятий з Wikipedia. Знайома ситуація? 

Ти досі видаляєш кожне гіперпосилання індивідуально? Хочеш трошки зекономити часу? Тоді спробуй зробити так:
  1. Виділи увесь текст (натисни комбінацію Ctrl + A, якщо працюєш у середовищі Windows; cmd + А для користувачів Mac OS);
  2. Щоб видалити всі стилі, текстові ефекти та форматування шрифту натисни “Clear All Formating” (укр. – “Очистити форматування”). Увага, на цьому етапі гіперпосилання нікуди не зникли, просто тепер їх непомітно. Непомітність – не вирішення проблеми.
  3. Натисни Ctrl + Shift + F9 (для Windows) або cmd + 6 (для Mac OS). Тепер текст точно не містить гіперпосилань. 
Наведена інструкція більш актуальна для тих, хто отримує готовий текст у форматі Word для подальшого його редагування. Якщо хочеш зекономити ще більше часу у процесі копіювання та вставляння у документ матеріалу з Інтернету, то є й простіший спосіб. 

Копіюй як завжди, але не поспішай вставляти звичним способом. Зроби “спеціальну вставку” для очищення тексту одразу. Для цього, після копіювання, натисни на чорний трикутник поруч з піктограмою “Paste” (укр. – “Вставити”). У випадному меню обери “Keep Text Only” (укр. – “Зберегти тільки текст”). 

Вставлений фрагмент не містить гіперпосилань та елементів форматування.

1 коментар: